Ceny LITA za najlepší scenár a réžiu

Spolu s organizátormi Vás pozývame na 19. ročník festivalu Áčko 2015, ktorý je odrazovým mostíkom pre začínajúcich filmových tvorcov. Základnou ambíciou festivalu je prezentovať kvalitné filmy produkované v študentskom prostredí.

Organizátorom 19. ročníka je už tradične FTF VŠMU, festival sa uskutoční v termíne 14. - 17. októbra 2015.  Nosnou myšlienkou sprevádzajúcou dramaturgiu tohto ročníka bude svetlo a to nielen ako veľký filmový fenomén, ale taktiež ako inšpirácia umelca, či ako metafora úlohy a účinku tvorby mladých filmárov.

Súťažné filmy 19. ročníka festivalu Áčko bude posudzovať päťčlenná odborná porota, ktorá udelí ceny v desiatich kategóriách. Cenu za najlepšiu réžiu a najlepší scenár odovzdajú na slávnostnom záverečnom ceremoniáli riaditeľka LITA Magdaléna Debnárová a člen Výboru LITA Dušan Dušek.  

Okrem slovenských študentských filmov sa už tradične môžete tešiť aj na filmy zahraničné, masterclassy osobností českej a slovenskej audiovízie, výber študentských filmov autorov, ktorí dnes už aktívne pôsobia v oblasti filmu a audiovízie, workshop nočného svietenia a ďalší sprievodný program.  Celý program nájdete tu